HAKKIMIZDA

Minyon Hotel

Tarihle iç içe akdenizin keyfini çıkartın.

Antalya’nın tarihi Kaleiçi semtinde bulunan Minyon Hotel, Konyaaltı Plajı’na sadece 3 km mesafededir. Osmanlı mimarisine göre inşa edilmiş bir konakta yer alan otel, yemyeşil meyve ağaçlarıyla dolu bir bahçeyle çevrili açık bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapmaktadır.

Otel, ahşap zeminli otantik odalara sahiptir. Tüm odalar klima, minibar ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmıştır.

Otelde sabahları peynir, zeytin, taze yumurta ve ev yapımı reçellerden oluşan zengin bir kahvaltı servis edilir. Kahvaltı keyfinizi otelin huzurlu bahçesinde, bir bardak geleneksel Türk çayı eşliğinde yapabilirsiniz.

Hadrian Kapısı’na sadece 600 metre uzaklıkta bulunan Hotel Minyon, kentin restoran, bar ve mağazalarına yürüme mesafesindedir. Antalya Havaalanı, otele 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kaleiçi, tarihi merkez keşfi, tarih ve şehirde yürüyüş ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.

Bu, bağımsız değerlendirmelere göre konuklarımızın Antalya noktasında en beğendikleri kesim.

Bu tesis ayrıca Antalya’daki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunuyor! Bu bölgedeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar burasının konumunu daha çok beğeniyor.

Çiftler özellikle burayı tercih ediyor – iki kişilik bir seyahat için bu tesise 9,4 puan verdiler.

Bu tesis ayrıca Antalya’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip! Bu şehirdeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar paralarının karşılığında daha fazlasını alıyorlar.

Kaleiçi Hakkında

Tarihi bir şehir olan Antalya, Antalya Körfezi’nin yüksek kayalıkları ve kalenin surlarıyla çevrelenmiştir. Kalenin surları arasında, bir kısmı Romalılar tarafından inşa edilmiş 664 tane konak bulunmaktadır. Baltacı Konak olarak da bilinen Minyon Otel, tarihi kale içindeki 664 konaktan biri olma ayrıcalığına sahiptir.

Birçok millet bu topraklarda uygarlıklar kurmuş ve bu nedenle Antalya çok değişik uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Helenistik Dönem – Roma – Bizans –  Seçuklu ve Osmanlı gibi.

Kalenin surları arasında kurulan her uygarlık kendinden izler bırakmıştır, bazıları zaman içinde yok olmuş, bazıları ise geçen zamana rağmen ayakta kalmayı başarmıştır.

Bazı tarihi eserler; Hıdırlık Kulesi, Kesik Minare, Groove Minaresi, İlahiyat Okulları, Müslüman mezarları kalenin korumasıyla günümüze kadar gelmişlerdir.

Otelimiz Antalya şehir merkezinde bulunan tarihi Kaleiçi’nde yer almaktadır. Bazı yerlere uzaklıklar;

 

Deniz / Plaj: 300 mt

Karaalioğlu parkı: 100 mt Yivli Minare: 600 mt Hıdırlık Kulesi: 100 mt Kesik Minare: 200 mt
Hadrian Kapısı: 500 mt Antalya şehir merkezi: 600 mt Antalya Havaalanı (AYT): 8,8 km Antalya Limanı: 400 mt

SANAL TUR